1. Ana Sayfa
  2. Hayatın İçinden

Ukrayna Ele Geçirdiği Köylerde SİVİL Ölümlerini LANETLİYOR

Ukrayna Ele Geçirdiği Köylerde SİVİL Ölümlerini LANETLİYOR
Ukrayna Ele Geçirdiği Köylerde SİVİL Ölümlerini LANETLİYOR
+ - 0

Rusya ve Ukrayna arasında yaşananlar, kim ne derse desin, savaştır. Zira sadece savaşlarda ve terör saldırılarında siviller hedef alınır, operasyonlarda ise sadece silahlı kuvvetler. Şimdi bakıyoruz ki Ukrayna Ele Geçirdiği Köylerde SİVİL Ölümlerini LANETLİYOR, sadece bir köyde 300’den fazla sivil öldürülmüş durumda.

Ukrayna Ruslardan Ele Geçirdiği Köylerde SİVİL Ölümlerini LANETLİYOR

Kiev ve etrafındaki köyler Ukrayna tarafından Ruslardan ele geçirildi ve ilk bakışta yüzlerce kişinin öldürüldüğü bildirildi.

Kurtarılmış bir beldenin başkanı sivil ölülerin toplu mezarlarda, sokaklarda görüldüğünü ve bunun bir aylık Rus işgalinin sonucu olduğunu dile getirdi. Bucha kasabasından gelen görüntülere göre sivillerin bir kısmı halen sokaklarda, diğer kısmı ismi bir klisinen bahçesinde olduğu görülüyor.

Servis edilen haberlerin doğruluğu hakkında şüphem yok aslında ama bunların kullanılmasının ardındaki amaçtan korkar oldum. Rusya ve Putin’i hedef almak için olduğu açık ama sivillerin kanı kimin elinde bilmiyorum. Rusya’nın sivil yaşamları umursamadığını Suriye’den de biliyoruz.

Umarız ki savaş en kısa sürede son bulur, masumlar pazarlık kozu olmaktan kurtulurlar. Ve insanlık savaşın dilinin, dininin ve coğrafyasının olmadığının farkına varır. Bakınız Ukrayna; Avrupalı, Hristiyan ve Ruslarla aynı dili konuşuyorlar.

Yazar Hakkında

Fikrini söyle, sorunu sor!