1. Ana Sayfa
  2. Arabalar

Toyota Üretimi Kısmaya Devam Ediyor – Arabalar

Toyota Üretimi Kısmaya Devam Ediyor – Arabalar
Toyota Üretimi Kısmaya Devam Ediyor
+ - 1

Türkiye gibi Toyota sever ülkeler halen yeterince araç temin edemiyor, bu haliyle en çok vatandaşın canını sıkıyor; Toyota Üretimi Kısmaya Devam Ediyor ve sıfır araba temin etmek halen pek mümkün değil.

Salgın Hastalık Sebebiyle Toyota Üretimi Kısmaya Devam Ediyor

Toyota Üretimi Kısmaya Devam Ediyor
Pandemi Toyota Üretimini Vurmaya Devam Ediyor, Üretim Kısılıyor ve Araçlar Zor Üretiliyor.

Toyota marka arabalar ülkemizde ve dünyada sorunsuzlukları ile bilinir ve bu sebeple çok tutulurlar. Bir Toyota sahibi olmak güzel bir duygudur. Lakin bu duyguyu şu salgın hastalık dönemlerinde pek zor yaşar olduk.

Toyota tarafından yapılan bir açıklama; Covid enfeksiyonlarındaki artış parça tedarikini yavaşlatıyor, bu ay daha az araç üreteceğiz.

Bu ay beklenenden 65 bin adet daha az sayıda araba üretileceğini dile getiren yetkililer, çip krizine de değindiler. Malumdur ki çip krizide salgın hastalık dönemine denk gelerek pandeminin tuzu biberi oldu.

Toyota yeni modelleri ile karşımıza çıkmayı bırakalıda uzur süre oldu, fabrikalar deseniz ya pandemi sebepli ya çip krizi kaynaklı olmadı olağan dışı doğa olayları ile üretimi ya kısıp duruyor ya da tamamen durduruyor. Yeni araçlar bir önceki nesile göre sürekli olarak daha fazla çip gerektirdiği için, yeni modelleri bırakın eski modellerden özellikler kırpılır bir vaziyette otomotiv endüstrisi.

Bu haberden öncede bazı kişiler üretimin azalacağını ve yıllık hedefin gerisinde kalınacağını dile getirmişti zaten, Toyota için yıl 31 Martta bitiyor, bakalım bu tarihe kadar yıllık bazda ne kadar araç üretip hedefin ne kadarını tamamlayacak.

Yazar Hakkında

Fikrini söyle, sorunu sor!

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.