1. Ana Sayfa
  2. Hayatın İçinden

Rusya YouTube Uyarısı

Rusya YouTube Uyarısı
Rusya YouTube'u Uyardı
+ - 1

Rusya Ukrayna çekişmesinde herkes tarafını belli etti, Google ve dolayısıyla da YouTube’da bu taraflaşmada Rusya’nın karşısında yer aldı. Söz konusu YouTube olunca Rusya’nın rahatsız olduğu konular da Rusya ve Ruslara karşı yayınlanan videolar oldu.

Rusya’dan Google’a YouTube Uyarısı

YouTube üzerinde işgalin ilk günlerinden bu yana Rus düşmanlığı baş gösterdi, bir sürü videoda Rusya hedef olarak gösterildi. Sadece hükümet ya da Putin değil aynı zamanda Ruslarda bu nefretin hedefinde oldular.

Videolar üzerinden düşmanlık hat safhaya çıkınca Rusya bazı önlemler almayı uygun gördü ve bu konuda Google’ı uyardı. Bu uyarırısnda rahatsızlığını dile getirdiği gibi bazı önerilerde de bulundu. Bu önerilere göre ya videoların kaldırılması ya da bu videoların Rusya’da gösterilmemesi istendi.

Bu uyarının amacı sadece Rus vatandaşlarını korumak değil tabii, aynı zamanda olup bitenlerin Dünya’da nasıl bir yankıya sebep olduğunu da gizlemek istiyorlar; sonuçta onlar seçmen.

Yerli video ve sosyal medya sitelerine ağırlık verilmesini isteyen yetkililer her şeyin son bulduğunda bu firmalarla hesaplaşacaklarını da dile getirdi. Tekrar bizimle olmak isteyenler Rus düşmanı olmadıklarını ispatlamak zorunda kalacaklar, o zaman görüşeceğiz babında konuştular.

Yazar Hakkında

Fikrini söyle, sorunu sor!

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.