1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri

NİO Çalışanı Gizlice ETH Kazmış

NİO Çalışanı Gizlice ETH Kazmış
NİO Çalışanı Gizlice ETH Kazmış
+ - 0

Pandemi kısıtlamaları sebebiyle tedarik zincirindeki aksaklıklar, NİO’yu üretimi durdurmaya zorlamıştı. Lakin çalışanları için bu durum aynı işlememiş; NİO Çalışanı Gizlice ETH Kazmış!

NİO Çalışanı Serverda Gizlice ETH Kazmış

Aslında hepimizin hayali, süper bir bilgisayarda mining yapmak!
Çinli bir çalışan bunu başardı ama yakalandı!

Pandeminin tedarik zincirlerinde kırılmalara sebep olması NİO için üretimin durmasına sebep olmuştu, bunu duyurmuştuk zaten. Bu durum bazı çalışanların hoşuna gitmiş olabilir…

Zhang adındaki bir çalışan geçen yıl Şubat ayından buyana şirketin server, ana bilgisayarında ETH madenciliği yapmış. Bu durumu da soruşturma kapsamında kabul etmiş.

Bu durum yani insanların ellerindeki imkanları kötüye kullanması durumu, gittikçe artarak devam edecektir. Zira biz her ne kadar kendi ülkemizin durumunu baz alıyor olsak da, tüm Dünya ekonomik bir krizin içerisinde. Sadece tanısı konmamış durumda.

Mevcut ekonomik krizin öylesine derin ki, petrol fiyatları 3-4 katına çıktı; çoğu fabirka üretim yapamaz durumda. Sadece pandemi bahanesiyle tanı konması öteleniyor.

NİO bir elektrikli araba üreticisi, mevcut durumda üretim yapamıyor, şirket kaynakları bazı çalışanlarca suistimal ediliyor. Sizce bu durum sağlıklı bir vaktin mi göstergesi? GPU mining gibi sayısal işler dahi para kazandırırken, evden para kazanmak bu kadar mümkünken, sizce piyasanın gözünü diktiği şey ne?

Yazar Hakkında

Fikrini söyle, sorunu sor!