1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri

Elon MUSK Yeni Sosyal Medyaya Sıcak Bakıyor

Elon MUSK Yeni Sosyal Medyaya Sıcak Bakıyor
Elon MUSK Yeni Sosyal Medyaya Sıcak Bakıyor
+ - 0

İnsanların ihtiyaçları iyi görmesiyle başarıya ulaşan Elon MUSK, attığı cevap twitlerinden birinde Yeni Bir Sosyal Medyaya Sıcak Bakıyor olduğunu belirtti. Bakalım nasıl bir yenilikle hangi ihtiyaçlarımızı tamamlamış olacak.

Elon MUSK Yeni Bir Sosyal Medyaya Sıcak Bakıyor

Bir twiiter kullanıcısının sorusuna verilen cevapla olası yeni bir sosyal medya platformunun ilk fikirleri ortaya atılmış oldu esasında.

Kullanıcı Elon MUSK’a insanları düşüncelerini özgürce ifade edebileceği ve propagandanın asgari düzeyde olacağı bir sosyal medyayı sundu.

Zira Twitter’a yöneltilen şikayetler gün geçtikçe daha baskıcı olduğu yönünde, demokratik bir ortam olma özelliğinin kalmadığı ve baskılara boyun eğildiği belirtiliyor.

Twitter bir şirket ve kar elde etmek için çok kullanıcıya ulaşması lazım, lakin bunu yaparken de Devletlere uyum sağlamazsa yasaklanma tehlikesi var. En son hatırlarsanız Brezilya Yüksek Mahkemesi Telegramı Kapattı. Böyle bir yasaklanma tabii olarak gelir kaybı olacak, şu buhranlu dünyada bunu kaldırmaları pek mümkün değil.

Tabii yeni bir sosyal medya oluşturmakta pek kolay değil, zira herkese ismini duyurmak gerekir; hatta herkes uygulamasını telefona kurmalı. Bunun gibi bir çok zahmetli adım sonrasında anca tutabilir. Bunları sağlamak içinde güzel bir yenilikle gelmeli.

Elon MUSK’ın coinlerle içli dışlı olduğunu biliyoruz, belki sosyal medyasında getireceği en büyük yenilik bu olacaktır; yeni gönderi başına ve gönderinin etkileşimiyle orantılı olarak coinle ödüllendirme sistemi olabilir.

Yazar Hakkında

Fikrini söyle, sorunu sor!