1. Ana Sayfa
  2. Hayatın İçinden

E-Kitap Okuyucular Yükselişte – Parlak Çözümler

E-Kitap Okuyucular Yükselişte – Parlak Çözümler
E-Kitap Okuyucular Yükselişte - Parlak Çözümler
+ - 0

Kağıt ürünlerindeki kontrolsüz artış insanları alternatif çözümlere itti, kitap severlerin parlak çözümü ise e-kitap okuyucular oldu. Pandeminin başında düşüş yaşansa da son günler e-kitap okuyucular bir hayli popüler oldular. Bu durum tabii olarak ekonomik krizin sonuçlarından birisi, kağıt fiyatları arttı kitap fiyatları arttı. Artık ne gönlümüzce kitap alabiliyoruz nede okumak istediklerimizi çıktı alabiliyoruz.

Teknolojik Çözüm E-Kitap Okuyucular Yükselişte

E-Kitap Okuyucular Yükselişte - Parlak Çözümler
E-Kitap Okuyucular Yükselişte – Parlak Çözümler

Kısa vadede düşününce kitap almak yerine 10-15 kitap parasına bir e-kitap okuyucu almak israf gibi gelebiliyor ama işin anahtar noktası bu; 15 kitaptan sonra e-kitap okuyucular bedavaya gelmiş gibi oluyor. Sürekli olarak arşivinizi yanınızda taşıma özelliği ise ayrı bir nimet.

Kitabın dokusunu hissettirmez, kitap gibi olamaz diyenler olacaktır elbet.
Siz kitap alırken hesap yapmaya gerek duymuyorsanız e-kitap okuyucu sizin için yük ve gereksiz olabilir ama bu yazının amaçladığı kitle ekonomik krizin sonuçlarından etkilenenlerdir.

Bende biliyorum e-kitap okuyucu aynı etkiyi vermeyecek, zira önceki cihazımı sırf bu yüzden ikinci el olarak satmıştım. Hatta ben okuyacağım makaleleri dahi çıktı alır, masama geçer ve gerekli gördüğüm yerleri işaretleyerek okurum, kağıdın bir kısmı bu süreçte karalamalara maruz kalır ya da anlık düşünceler not alınır ama gelin görün ki bugün Şok marketlerde 1 top markasını bilmediğim a4 kağıdın 59.90₺ fiyatla listelendiğini gördüm, ne yapabiliriz ki?

e-Book Okuyanların Sayısı Artıyor

Amerika’da yapılan bir araştırma ve sonuçlarına denk geldim, araştırılan şey kitap okuma alışkanlıklarıydı. Kitap okunup okunmadığı, okunuyorsa hangi yöntemin tercih edildiği sorgulanıyordu.

100 kişiden 75’i son 1 yıl içinde her hangi bir şekilde kitap okumuş, ne güzel bir oran…
100 kişiden 65’i son 1 yıl içinde basılı bir kitap okumuş.
100 kişiden 30’u son 1 yıl içinde e-kitap okuyucu ile kitap okumuş.
100 kişiden 23’ü ise son 1 yıl içerisinde sesli kitap ile okuma işlemini yapmış.

E-Kitap Okuyucular Yükselişi ise şöyle, 2019 yılında %25 oran %20 artış yaşamış.

Son iki yılda böyle bir artışın sebebi pandemi tabii, lakin direkt olarak değil. Yani evde kaldık ve canımız sıkıldı diye değil, salgının getirdiği ekonomik yük dolayısıyla maliyetlerdeki artışlar bizleri e-kitap okuyuculara sevk etti.

Tablet mi e-Kitap Okuyucu mu? Hangi e-kitap okuyucu alınır? Hangi e-kitap okuyucu tercih edilir? e-kitap indir nasıl yapılır? Nasıl e-kitap satın alınır? Türkçe e-kitap nasıl bulunur? Kindle Türkiye grubu var mı?

Yazar Hakkında

Fikrini söyle, sorunu sor!