1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri

Almanlar Tesla Kalitesinden Şikayetçi

Almanlar Tesla Kalitesinden Şikayetçi
Almanlar Tesla Kalitesinden Şikayetçi
+ - 0

Tesla Almanya’da üretime başladı ve her şey güzel giderken işler birden değişti; Almanlar Tesla Kalitesinden Şikayetçi.

Yeni Teslimatlarda Almanlar Tesla Kalitesinden Şikayetçi

Tesla’nın Avrupa üretim araçlarında ilk parti geçer oy almış ve herkesçe beğenilmişti, lakin sonraki partiler Almanlar için hayal kırıklığı oldu. Bunun sebebi işçilik kalitesiydi, montaj hattından pek memnun değiller.

@eliursache adlı twitter kullanıcısın paylaştığı Tesla fotoğrafları.

İlk parti teslimat Teslalarda her hangi bir sorun olmasa da sonraki teslimatlarda ciddi montaj sorunları olduğu bildiriliyor. Resimlerde de görüldüğü üzere ciddi montaj sorunları mevcut, simetri ve doğru hizalama sağlanamamış durumda.

Gelen şikayetler arasında boyada çiziklerin mevcut olduğu belgelendirilmiş durumda, ayrıca montaj ile alakalı ciddi sorunlar olduğu belirtiliyor. Montaj hataları kapak ve kapıların yanlış monte edildiği ve parçalar arasında ki boşlukların orantılı olmadığı şeklinde.

Elon MUSK daha önceki demeçlerinden birinde yeni kurulan bir fabrikadan ya ilk siparişlerle araba alınmasını ya da her şey rayına oturunca araba alınmasını tavsiye etmişti. Tesla bu müşterileri mağdur etmeyecektir, lakin yaşanılan istenmedik tecrübe can sıktığı ile kalır.

Bu haberi paylaşmamdaki en büyük sebep üretim hatalarını gündeme getirmek değil ya da Tesla’yı kötülemek. Tamamen son olarak Elon MUSK’ın beyanı beni bu haberi paylaşmaya itti. Ya ilk üretimden alın ya da her şey düzelince demiş ya, işte bu tavsiyeler insanları farklı, zengin kılan detaylar. Bazı şeyleri çözmüşler. Ya ilk ürünleri almalı ya da her şeyin oturmasını beklemeyiz.

Yazar Hakkında

Fikrini söyle, sorunu sor!